MENÜ

Windsor Kalesi

Windsor Kalesi

Windsor Kalesi dünyanın hususi ikametgâha tahsis edilmiş ve tarihin en uzun süreli ikâmet halinde bulunan sarayıdir. Kraliyet ailesinin resmi evi olarak ta bilinen Windsor Castle (Windsor kalesi) 11. yuzyilda yapilmistir. Muhtesem mimarisi ve devlet dairelerindeki ihtisam gorulmeye degerdir.

 

 

Buckingham Sarayi ve Edinburgh'daki Holyrood Sarayi ile beraber Britanya monarşisinin resmi ana rezidanslarından biridir. Kale Brkshire prensliği/beyliğinde bulunan Windsor şehrindedir. Sarayın alt kısmından Thames nehri güneye doğru yol alarak başkent Londra'ya istikametine akar.

 

Kraliçe II. Elizabeth yılın birçok hafta sonunu Windsor Sarayı'nda geçirir.Bu vesile ile binayı hem devlete ait kabullerinde hem de özel amaçları için kullanır. Windsor Saray'nın temelleri I. William zamanına aittir.

 

 

İngiltere'nin birçok kral ve kraliçesinin sarayın kostrüksiyonunda ve gelişiminde doğrudan etkisi olmuştur, ki burası her birinin kendi zamanına göre kendilerine garnizon, kale, ikametgâh,resmi palas ve bazen de hapishane olarak hizmet vermiştir. Britanya monarşisinin ve sarayın tarihçesi birbirlerine kopmaz bağlarla bağlıdır. Sarayın tarihçesi ona sahip olan monarşların kronolojik hükümranlıklarından takip edilebilir. Ülke barış içindeyken saraya büyük ve görkemli odalar eklenirdi. Savaş zamanında ise sarayın sağlamlaştırlması yapılırdı. Bu örnek bu güne değin hep böyle süre gelmiştir.

 

      

 

1992 yılında kalede çıkan yangın, yaklaşık 100 odaya zarar vermiştir.Kalede Rembrandt, Rubens, Canaletto ve Gainsborough gibi sanatçıların eserleri bulunmaktadır.Yine kalede yer almakta olan Kraliçe Mary'nin oyuncak bebek evi, dünya üzerindeki en ünlü oyuncak bebek evi olma özelliğini korumaktadır. Bu bebek evi, Sir Edwin Lutyens tarafından 1923'te tasarlanıp Kraliçe Mary'e hediye edilmiştir.

 

St.George salonunda bulunan yemek masasında 160 konuk ağırlanabilmektedir.Kale 268 tenis sahası büyüklüğünde olup, aktif olarak 40 odası kullanılmaktadır.

 

        

 

Günübirlik Windsor Turu

"Gunubirlik Windsor" turu sabah saat 10:30 civarinda rehberinizle otelde ya da kararlastirilan bir noktada bulusarak baslayacak ve aksam saat 16:30 civari bitecektir.

Yaklasik 1 saatlik bir tren seyahatinden sonra Windsor tren istasyonuna ulasilacaktir. Trenden indikten sonra 5 dakikalik bir yurume sonunda sehir merkezine varilacaktir. Kahve molasinin ardindan sehir turuna baslanacaktir.

"Adim adim Windsor" turu KISIYE OZEL bir tur olup, turumuz sirasinda misafirlerimizin istek ve arzulari dogrultusunda duzenlemeler yapilacaktir. Bu turun amaci hem dünyanın ozel ikametgâha tahsis edilmiş ve tarihin en uzun süreli ikâmet halinde bulunan sarayı olan Windsor kalesi'ni ve Windsor sehrini tanitmak hem de guzel ve eglenceli zaman gecirtebilmektir.

 

      

TUR FIYATI

"Adim adim Windsor"

Rehberlik hizmeti bedeli 

Gunluk 120 pound'tur. 

Bu ucret gunluk olup kisi basi degildir. ister 1 kisi olsun ister 4 kisi fiyatimiz aynidir.

6 veya daha fazla kisi icin kisi basi rehberlik hizmeti bedeli £25 pound talep etmekteyiz.

Ucretimiz sadece hizmet bedeli olup tura katilan misafirlerimizin yeme icme, Windsor tren ucretleri, alisveris ve muze girisleri gibi kisisel harcamalari dahil degildir.

 

 

LUTFEN OKUYUNUZ!

Fiyatlarimizi degerlendirirken bir konuyu gozonunde bulundurmanizi rica ediyoruz. Turkiye'de 1 Liraya ne kadar hizmet ya da mal alabilirseniz Londra'da da 1 pound'a ayni miktarda hizmet ya da mal satin alabilirsiniz. 

 

IYI YOLCULUKLAR DILERIZ!

 

LONDRA'DA GORUSMEK UZERE!

WhatsApp'tan Yaz