MENÜ

Oxford Şehir Turu

Oxford

Oxford dünyadaki en popüler öğrenci şehirlerinden bir tanesidir. Ortaçağ'da dünya eğitiminin öncülüğünü yapmış bu şehrin nüfusunun yaklaşık olarak dörtte birini öğrenciler oluşturmaktadır. Dünyanın her köşesinden gelen öğrenciler için, tarihi güzelliklerin arasında yüzyılın modern yaşamını Ortaçağ'dan kalan tarihi binalarda bulunan modern kafeler, kitapçılar, restoran ve barlar hoşça vakit geçirebilecekleri yerlerdir.

 

 

Oxford'un eşsiz çekiciliğinin bir parçası olan görkemli binaları ve nehir kenarındaki görünümünün mükemmelliği ile karşılaşmak insanı bu mükemmelliği unutulmazlarının arasına almaya mecbur ediyor. 800 yılı aşkın oturmuş geleneği ve eğitimi ile çok iyi bilinen Oxford yüzyıllardır süregelen kendine has bu tarihiyle eşine az rastlanır bir şehir olma özelliği taşımaktadır. Şehirde birçok eski dükkan ve geleneksel pazaryerinin yanında yeniyi temsil eden birçok modern dükkan, alış veriş merkezi, bar ve restoran bulunmaktadır.

 

 

Oxford, İngiltere'nin genel iklim koşullarına çok benzer ve güvenilmez bir havaya sahiptir. En sıcak aylar Temmuz ve ağustos aylarıdır. En soğuk aylar ise Aralık, Ocak ve Şubat aylarıdır. Ocak ayı sıcaklık ortalaması 6.8 °C, Temmuz ayı sıcaklık ortalaması 21.7 °C‘dir. Kış aylarında hava çabuk değişir ve yağmur çok yağmaktadır.

Oxford'a en çok ziyaretçinin geldiği mevsim ilkbahar'dır. İlkbahar mevsiminde bazen yağmur olmasına rağmen, genelde hava ılık ve güneşli olur. Ağaçlar bu zamanda çiçek açar. Oxford'un park ve bahçelerinin en güzel zamanı İlkbahar mevsiminin yaşandığı Mart, Nisan ve Mayıs aylarıdır.
 
  
 
Oxford güzel bir yerleşim planına sahip bir şehirdir ve bundan dolayı Oxford'da yürümek ulaşımın en kolay yoludur. Ayrıca yürüyerek Oxford'u gezmek, turistik yerleri, müzeleri, galerileri, alış veriş yerlerini görmenin ayrıcalıklarından biridir.
 
 

 

TUR FIYATI

"Adim adim Oxford" Rehberlik hizmeti bedeli

Gunluk 120 pound 'tur.

Bu ucret gunluk olup kisi basi degildir. ister 1 kisi olsun ister 4 kisi fiyatimiz aynidir. 5 veya daha fazla kisi icin kisi basi rehberlik hizmeti bedeli £30 pound talep etmekteyiz.

Ücretimiz sadece hizmet bedeli olup tura katilan misafirlerimizin yeme icme, Oxford tren ucretleri, alisveris ve muze girisleri gibi kisisel harcamalari dahil degildir.
 
Tren ile Oxford'a gidis
"Adim adim Oxford" turu sabah saat 10:00 civarinda rehberinizle otelde ya da kararlastirilan bir noktada bulusarak baslayacaktir. Yaklasik 1 saatlik bir tren seyahatinden sonra Oxford tren istasyonuna ulasilacaktir. Trenden indikten sonra 10 dakikalik bir yurume sonunda sehir merkezine varilacak ve kahve molasinin ardindan sehir turuna baslanacaktir.
**********************
Gidis donus tren ucreti
yetiskinler icin
25 pound,
15 yasindan kucuk cocuklar icin 
15 pound'tur.
Tren ucretleri hizmet bedeline dahil degildir.
Ozel arac ile gitmek isterseniz lutfen bizimle temasa geciniz.
***********************
"Adim adim Oxford" turu KISIYE OZEL bir tur olup, turumuz sirasinda misafirlerimizin istek ve arzulari dogrultusunda duzenlemeler yapilacaktir. Bu turun amaci hem dunyanin en unlu universitelerinden biri olan Oxford Universitesi'ni ve sehrini tanitmak hem de guzel ve eglenceli zaman gecirtebilmektir.  
 
 
LUTFEN OKUYUNUZ!
 
Fiyatlarimizi degerlendirirken bir konuyu gozonunde bulundurmanizi rica ediyoruz. Turkiye'de 1 Liraya ne kadar hizmet ya da mal alabilirseniz Londra'da da 1 pound'a ayni miktarda hizmet ya da mal satin alabilirsiniz. 
 
IYI YOLCULUKLAR DILERIZ!
 
LONDRA'DA GORUSMEK UZERE!

 

WhatsApp'tan Yaz