MENÜ

Warner Bros Stüdyoları

Warner Bros Studyolari

Harry Potter film serisi 10 yılı aşkın bir süredir  Leavesden’i kendine üs olarak kullanmaktadır. Warner Bros StudiosLeavesden’de, ilk zamanlar II.Dünya Savaşı için uçak üreten bir uçak fabrikası ve kullanılan bir pist yer almaktadır. Mayıs 1994 yılında EON Productions, içinde sahipsiz uçak fabrikası olan Leavesden Studio’larını,  James Bond filmi Golden Eye’ı  üretmek için, büyük boş askıları ve açık alanları kullanmak üzere dönüştürmüştür.

 

 

1999 yılında Warner Bros Harry Potter  kitapları hakkını elde etmiş ve 2000 yılında ilk Harry Potter filmi yapmak için Leavesden Studio’larını kiralamıştır. Çekimler 29 Eylül 2000’de, Leavesden Stüdyolarında, Harry Potter’ın ilk filmi Felsefe Taşı ile başlamıştır.

 

 

Leavesden Stüdyolarında inşaa edilen ilk setleri biri  Great Hall, Hogwarts okulunun yemekhane salonudur ve  400 çocuğun oturabileceği geniş ve etkileyici bir alandır. Tüm 8 filmde kullanılan tek grupdan biridir. Warner Bros Studio Tour ile bu inanılmaz sete adım atmak ve tüm filmlerde nasıl kullanıldığını keşfetmek mümkün olmaktadır.

 

 

Prof.Dumbledore’un ofisi için ikonik bir set inşa edilmiştir.Ofis, gerçekte, telefon rehberlerinin kopyalarını içeren kitaplarla doldurulmuş büyük bir kütüphane ile çevrilidir. Bir dev su deposu ‘’Üç sihirbaz Turnuvası’’ filmi  için su altındaki tüm sahnelerde kullanılmak üzere Stüdyolarda inşa edilmiştir. 2 milyon litre su  tutma kapasitesi ile Avrupa’nın en büyük sualtı çekimleri tankıdır.

 

22 haftada oluşturulan Sihir Bakanlığı seti, Harry Potter filmleri için oluşturulan tüm setlerden büyüktür. Set, Londra Viktorya mimarisinden esinlenerek, otantik bir etki bırakacak şekilde dizayn edilmiştir.

 

 

31 Mart 2012 tarihinde, Warner Bros Studio Tour London açılmıştır. Tur, Harry Potter film serisinin, otantik setleri, kostümleri ve sahnelerine sahiptir ve bu ikonik film üretiminde İngiliz film sanatı, teknolojisi  ve yeteneği sergilenmektedir.

 

 

Gunubirlik Harry Potter Studyo turu

"Adim adim Harry Potter" turu sabah saat 10:00 civarinda rehberinizle otelde ya da kararlastirilan bir noktada bulusarak baslayacaktir. Yaklasik 1 saatlik bir tren seyahatinden sonra Watford tren istasyonuna ulasilacaktir. Trenden indikten sonra Warner Bros studyolarinin ozel otobusu ile yaklasik 20 dakikalik bir seyahat sonunda studyolara ulasilacaktir.

 

LUTFEN DIKKAT!

Warner Bros Harry Potter studyo turu yapabilmeniz icin 

(Ozellikle yaz doneminde) 

Giris biletlerinin birkac hafta onceden

internet'ten alinmasi gerekmektedir.

Rehberiniz studyo turuna katilmayacaktir ancak rehberinizin sizinle birlikte studyo turuna katilmasini isterseniz onun icinde bir bilet almalisiniz.

 

"Adim adim Harry Potter" turu KISIYE OZEL bir tur olup, turumuz sirasinda misafirlerimizin istek ve arzulari dogrultusunda duzenlemeler yapilacaktir.

Bu turun amaci hem dunyanin en unlu filminin cekildigi studyolarin hayranlari tarafindan gorulmesini saglamak hem de guzel ve eglenceli zaman gecirtebilmektir. 

 

 

TUR FIYATI

"Adim adim Harry Potter" Rehberlik hizmeti bedeli 

Gunluk 100 pound'tur. 

Bu ucret gunluk olup kisi basi degildir. ister 1 kisi olsun ister 4 kisi fiyatimiz aynidir. 6 veya daha fazla kisi icin kisi basi rehberlik hizmeti bedeli £20 pound talep etmekteyiz.

 

Ucretimiz sadece hizmet bedeli olup tura katilan misafirlerimizin yeme icme, Watford tren ucretleri, alisveris ve studyo girisleri gibi kisisel harcamalari dahil degildir

 

 

 

LUTFEN OKUYUNUZ!

Fiyatlarimizi degerlendirirken bir konuyu gozonunde bulundurmanizi rica ediyoruz. Turkiye'de 1 Liraya ne kadar hizmet ya da mal alabilirseniz Londra'da da 1 pound'a ayni miktarda hizmet ya da mal satin alabilirsiniz.

 

IYI YOLCULUKLAR DILERIZ!

 

LONDRA'DA GORUSMEK UZERE!

 

WhatsApp'tan Yaz